Oferta

Wynajem kompresorów

Potrzebujesz wydajnego urządzenia do sprężania powietrza w Twoim warsztacie samochodowym? A może zaskoczyła Cię awaria zasilania szlifierki do betonu? W każdym z tym przypadków doskonale sprawdzą się nasze kompresory na wynajem. Dzięki nim nie musisz kupować własnego sprzętu w sytuacji, gdy masz zamiar używać go sporadycznie. Znajdziesz u nas wyłącznie urządzenia najwyższej klasy, takie jak kultowe kompresory tłokowe firmy Kupczyk – renomowanego polskiego producenta, który zaopatruje specjalistów z różnych branż od 1970 r. Oferujemy modele dwutłokowe w dwóch napięciach zasilania do wyboru:

  • kompresor GG 490 – 230 V (100 l),

  • kompresor GG 450 – 400 V (150 l).

Model zasilany 400 V wyposażono dodatkowo w wyłącznik ciśnieniowy z zabezpieczeniem termicznym, który chroni silnik przed przeciążeniem w czasie natężonej pracy.

 

Który kompresor lepszy – olejowy czy bezolejowy?

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje kompresorów: olejowe i bezolejowe. Oba działają na podobnej zasadzie – powietrze wtłaczane jest do zbiornika przy pomocy tłoka, a następnie uwalniane w sprężonej postaci. Główną różnicą pomiędzy nimi jest fakt, że tłok kompresora olejowego smarowany jest olejem, natomiast w kompresorach bezolejowych stosuje się materiały charakteryzujące się małym tarciem, dzięki czemu nie wymagają one smarowania.

Zarówno kompresory olejowe, jak i bezolejowe mają swoje zalety i wady. Kompresory bezolejowe są lekkie (a co za tym idzie mobilne), łatwe obsłudze i nie wymagają częstego serwisowania. Ponadto ich używanie wyklucza ryzyko dostania się oleju do sprężonego powietrza, dzięki czemu można je stosować w domu oraz w miejscach, gdzie olej stanowi zagrożenie (np. w przemyśle farmaceutycznym). Głównymi wadami kompresorów bezolejowych są ograniczona moc oraz niezdolność do ciągłej pracy.

Kompresory olejowe charakteryzują się większą mocą i wydajnością od swoich bezolejowych odpowiedników. Są dużo trwalsze i mogą pracować bez przerwy przez długi czas. Mogą być jednotłokowe lub dwutłokowe – te drugie zapewniają większą wydajność i ciśnienie robocze. Wybierając kompresor olejowy, trzeba jednak pamiętać o okresowej wymianie oleju i filtrów, które ograniczają jego ilość w powietrzu, oraz zadbać o utylizację kondensatu wodno-olejowego wytwarzanego podczas pracy, ponieważ jest on szkodliwy dla środowiska.

Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych Klientów, umieściliśmy w naszej oferciekompresory olejowe dwutłokowe. Zapewniają one większą wydajność w porównaniu do modeli bezolejowych. W przypadku wzmożonej pracy w takich miejscach, jak warsztat samochodowy czy plac budowy, polecamy dostępne w naszym asortymencie kompresory olejowe, które zapewniają bezawaryjne działanie nawet podczas ciągłej pracy.