Oferta

Wynajem rusztowań

Wynajem rusztowania to idealne rozwiązanie zarówno dla Klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców, realizujących inwestycję budowlaną. Zakup rusztowania to nie tylko wysokie koszty, ale także problem z jego magazynowaniem, dlatego wynajem wydaje się najrozsądniejszą opcją, z której chętnie korzystają nasi Klienci z Rybnika, Żor i Gliwic. W naszej ofercie znajdują się rusztowania dostosowane do prac budowlanych prowadzonych na wysokościach. Wszystkie produkty zostały wykonane z materiałów antypoślizgowych wysokiej jakości, które umożliwiają łatwe i bezpieczne wchodzenie po konstrukcji. Jeżeli więc szukasz stabilnych, solidnych i bezpiecznych rusztowań z certyfikatem bezpieczeństwa B, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

 

Jakie rusztowania znajdziesz w naszej ofercie?

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów z Rybnika i okolicznych miejscowości, wprowadziliśmy do oferty wiele różnych typów rusztowań. Oferujemy wynajem rusztowań ramowych, które są proste w obsłudze i idealnie sprawdzą się w budownictwie ogólnym. Dla osób szukających niebanalnych rozwiązań, proponujemy wynajem rusztowania modułowego, które kształt można dowolnie zmieniać, dopasowując go do indywidualnych potrzeb. Ten model rusztowania znajdzie zastosowanie w przypadku budowy skomplikowanych konstrukcji oraz podczas prac renowacyjnych i montażowych. Użytkowanie rusztowania wymaga także zamontowania schodni, które umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Nasi Klienci z Gliwic często decydują się na wypożyczenie rusztowań przejezdnych, które dzięki wbudowanym rolkom pozwalają na łatwiejsze przesuwanie konstrukcji i dynamiczną pracę.

 

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie rusztowania?

Przy wynajmie rusztowania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i tym samym podjąć w pełni świadomą decyzję. Pierwszym i najważniejszym parametrem jest bezpieczeństwo. Wszystkie nasze rusztowania posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, a także zostały wyposażone w powłokę antypoślizgową, co pozwala na ich bezpieczne użytkowania. Przy wyborze rusztowania jezdnego należy upewnić się, z jakiej powłoki wykonane są kółka. Jeżeli prace będą prowadzone na wysokości, warto także zadbać o dodatkowe balustrady.

Obciążenie rusztowania jest nieuniknione. Zazwyczaj do prowadzenia prostych prac remontowych zaleca się konstrukcje, które wytrzymają ciężar do 200 kg na metr kwadratowy. Jednak w przypadku prowadzenia bardziej skomplikowanych robót, które wymagają składowania materiałów na podestach rusztowań, konieczne jest zaopatrzenie się w konstrukcję o większej wytrzymałości.

By zapewnić komfort prowadzenia prac na placu budowy, musisz także określić odpowiednią wysokość konstrukcji. Najlepiej przyjąć przelicznik około 4 metrów na jedno piętro budynku. Każdorazowo należy jednak upewnić się, jakie są rzeczywiste wymiary przewidywanej struktury.